Dowiedz się więcej

Kamper – to nic innego niż „dom na kółkach”. Choć ten sposób podróżowania jest wciąż w Polsce niedoceniany, to za granicą ma już rzeszę swoich fanów. Dlaczego? Decydując się na taką formę podróży niemal nic Cię nie ogranicza. Nie musisz już szukać hoteli ani restauracji, a gdy zechcesz udać się w inne niż uprzednio planowane miejsce – po prostu wsiadasz za kierownicę i ruszasz przed siebie.
W Polsce najbardziej popularnymi destynacjami dla podróżujących kamperem są: Norwegia, Francja i Włochy. Coraz popularniejsze stają się także Bałkany. Choć w przypadku podróży kamperem najwłaściwsze wydaje się określenie: ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz pełną specyfikację kampera dostępnego do wynajęcia w ramach oferty KrakówKamper.pl.
Jeśli masz dodatkowe pytania – jesteśmy do Twojej dyspozycji! Napisz do nas, zadzwoń – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Bez względu na to, czy wybierasz się w podróż kamperem po raz pierwszy, czy może jest to Twój ulubiony od lat sposób na podróżowanie po świecie – nasza oferta na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

* * *

PEŁNA OFERTA I SPECYFIKACJA KAMPERA

* * *

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy prawo jazdy kat. B jest dokumentem uprawniającym do kierowania kamperem?

Tak, prawdo jazdy kat. B w zupełności wystarczy do kierowania kamperem o masie do 3,5 tony. Zanim jednak wyruszysz w podróż sprawdź, jak kieruje się samochodem (kamper zachowuje się na drodze podobnie jak auto dostawcze, stąd zachęcamy do sprawdzenia tego „na własnej skórze” przez wyjazdem).

2. W jaki sposób działa kuchnia i łazienka w kamperze?

Zasadniczo mowa tu o wodzie i gazie. W kamperze jest zbiornik na wodę. Do takiego zbiornika leje się wodę słodką (pitną). Ma ona służyć do zmywania, utrzymywania higieny i korzystania z toalety. Zbiornik napełnia się wodą najczęściej na specjalnych stacjach w trasie lub na campingach.  Przydatny będzie wąż ogrodowy – wtedy łatwo go podłączyć do dziurki w zbiorniku.

Osobną kwestią jest woda szara (czyli ta zawierająca m.in. mydliny). Na tę również przeznaczony jest osobny zbiornik w kamperze. Warto opróżniać zbiornik co 2-3 dni, także na specjalnych postojach, które posiadają kratkę kanalizacyjną. Tam wolno postawić nasz kamper i spuścić wodę z pojemnika.

Czyszczenie toalety polega na wyjęciu specjalnej kasetki z boku kampera, którą opróżniać można również w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach (uwaga! – do pojemników z wodą szarą możemy wlewać zawartość kasetki TYLKO gdy widnieje taki komunikat, w przeciwnym wypadku jest to zabronione). Następnie do oczyszczonej kasetki nalewa się ok. 50 ml płynu do toalet chemicznych.

Kuchnia. Gaz płynny w kamperze to paliwo do ogrzewania części mieszkalnej i podgrzewania wody. Służy też do gotowania na kuchence gazowej oraz zasilania lodówki. Aby uruchomić kuchenkę należy po otwarciu zaworu doprowadzającego do niej gaz wcisnąć i przekręcić pokrętło dla konkretnego palnika, zapalić gaz i odczekać kilka do kilkunastu sekund. Wówczas puścić pokrętło. Lodówka może być chłodzona przez gaz lub prąd.